وبلاگ شخصي اكبر زواري رضائي
MUHASEBE - FİNANSMAN VE DÜŞÜNCELERİM
تاريخ : جمعه 27 آبان 1390 | یازار : اكبر زواري رضائي
رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز از دستگيري صاحب كافي‌نتي خبرداد كه با ثبت اطلاعت حساب مشتريان خود از آنان سرقت مي‌كرد.
 
سرهنگ محمدمهدي كاكواند، با بيان اينكه با حضور دختري 19 ساله در تاريخ 20 شهريورماه سال جاري پرونده‌اي تحت عنوان سرقت پيش روي ماموران پليس فتا گشوده شد، گفت: اين دخترجوان اعلام كرد كه در دفعات متعدد مبالغي از حساب وي به صورت غيرمجاز برداشت شده است.
 
وي افزود: بنابر اظهارات شاكيه مبلغ 400 هزار تومان به صورت غيرمجاز از حساب اين دختر جوان برداشت شده بود.
 
رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان البرز با بيان اينكه با ثبت اين شكايت ماموران پليس فتا شناسايي سارق يا سارقان احتمالي را در دستور كار خود قرار دادند، گفت: ماموران در تحقيقات تخصصي دريافتند سارق اينترنتي در دفعات متعدد مبالغي ناچيز در حد 4،8،6 هزار تومان از حساب اين فرد برداشت كرده است.
 
وي افزود: ماموران در بررسي فني دريافتند شاكيه چندماه پيش از آغازسرقت‌ها براي واريز شهريه دانشگاه خود به كافي‌نتي در نزديكي محل سكونت مراجعه كرده بود و پس از آن برداشت از حساب اين دختر آغاز شد.
 
كاكوان با بيان اينكه ماموران در تحقيق از اين كافي‌نت دريافتند كه صاحب كافي‌نت سيستم «كي‌لاگر» بر روي كامپيوترهاي كافي‌نت نصب كرده بود گفت: با توجه به آن كه صاحب كافي‌نت هرگونه دخالت در اين پرونده را منكر مي‌شد اما اين فرد با مجوز مقام‌قضايي بازداشت و تعدادي از كيس‌هاي كامپيوترهاي اين فرد در محل توقيف شد.
 
وي با بيان اينكه كارآگاهان پليس فتاي استان البرز در بررسي تخصصي و فني از برنامه‌هاي نصب شده بر روي كيس‌هاي اين كافي نت دريافتند كه اطلاعات شخصي شاكيه و اطلاعات عابربانك وي همچون رمز دوم و... بر روي سيستم اصلي كافي نت ثبت شده است.
 
رييس پليس فتا استان البرز افزود: ماموران در تحقيقات تخصصي دريافتند علاوه برمشخصات حساب بانكي شاكيه اطلاعات حساب 9 تن ديگر نيز بر روي اين سيستم‌ها ثبت شده است.
 
كاكوان با بيان اينكه صاحب كافي‌نت مدعي بود كه با تمامي 9 صاحب حساب‌هاي كشف شده ارتباط فاميلي دارد گفت: اين فرد 24 ساله كه «علي‌اصغر» نام دارد سرانجام در دام تناقض‌گويي‌هاي خود اسير شد و عنوان كرد كه به مدت پنج ماه از حساب اين افراد مبالغي ناچيز برداشت مي‌كرد تا صاحبان حساب متوجه اين سرقت نشوند.
 
رييس پليس فضاي توليد واطلاعات استان البرز با بيان اينكه اين فرد در دفعات متعدد مبالغي همچون هشت هزار تومان، چهارهزار تومان و غيره برداشت ‌كرده است گفت: اين شيوه به عنوان ترفندي از سوي سارق به كار گرفته مي‌شد تا صاحبان حساب متوجه برداشت وجه نشود.
 
به گفته وي تاكنون تعداد زيادي از مالباختگان براي ثبت شكايت به پليس فتا مراجعه كرده و كافي‌نت اين سارق نيز به دستور مقام قضايي پلمپ شد.


گؤنده ر 100 درجه کلوب دات کام گؤنده ر     بؤلوم لر: اخبار و مسائل آموزشي
آرشیو
سون یازی لار
یولداش لار
سایغاج
ایندی بلاق دا : نفر
بوگونون گؤروشو : نفر
دونه نین گؤروشو : نفر
بوتون گؤروش لر : نفر
بو آیین گؤروشو : نفر
باخیش لار :
یازی لار :
یئنیله مه چاغی :